Küsimused ja vastused puittoodete kohta

1Millist puidumaterjali eelistada?
Männil, saarel ja tammepuidul on kõigil erinev puidumuster. Hinnavahe iga puidu puhul tuleneb toorme hinnast. Odavam hind on männipuidul ja kalleim hind tammepuidul.

Mänd

Männi puhul on tegemist pehme puiduga, mis sobib nii sise kui välisusteks. Vali mänd kui soovid võimalikult soodsat hinda

Saar

Saare puidu tihedus on tunduvalt suurem kui männil, mis tagab suurema vastupidavuse. Hind on kõrgem kui männipuidul, kuid madalam kui tammel. Vali kui soovid väga kauakestvat ust

Tamm

Tammepuidu tihedus ning tugevusaste vastab saarepuidu omale. Tammepuidu puhul kasutame Ukraina tamme kuna selle kvaliteet on tunduvalt parem kui Eesti tammel. Vali kui soovid ust, mis on kõrgeima kvaliteediastmega.
2Millist puiduviimistlust eelistada?
Viimistluseks kasutatakse tuntud tootjate kvaliteetseid materjale. Võimalik on valida erinevaid viimistlusi (õli, lakk, värv, peits) ja ka nende kombinatsioone vastavalt soovile või maitsele.

Peits

Peitsides saab tootele anda soovitud toonid ja samas jääb alles meeldiv naturaalne puidu muster.

Värv

Värviga kaetakse kogu toote pind, mis jätab ühtlase ja kindla välimuse puidule. Võimalik tellida mitmevärvilisi uksi ja aknaid

Õli

Õli annab puidule vastupidavuse niiskusele ja muudele keskkonna mõjudele. Õli jätab puidule alles naturaalsena tunduva struktuuri ja samas imendudes puitu loob vastupidavuse erinevatele väliskeskkonna mõjuritele.

Lakk

Lakiga saab anda puidule niiskuskindluse ja meeldiva läike või varjundi.
3Miks eelistada puitakent plastikaknale?
Puitakna eeliseks on see, et selle lengi saab teha sügavama kui plastikaknal. See annab akna põse kohta soojapidavust tublisti juurde. Plastikaknal on üldjuhul lengi sügavus 7 cm ja oma kogemusest võin öelda, et juhul kui on paigaldusel jäänud montaaživahu sisse õhku siis sealt hakkab palju külma sisse tulema.

Aknaraami koha pealt on plastik võrdne puiduga. Puitakna saab ka teha topeltraamiga ning see on juba ülisoe aken, sest välimine raam hoiab tuult ning sisemine raam sooja. Välimisel raamil siis 4 mm klaas ja sisemisel pakett + tihend.

Üldiselt on see maitse ning rahakoti küsimus. Plastaken on tunduvalt odavam. Puitaknal algavad ruutmeetri hinnad 200 eurost, plastikaknal umbes 80 eurost.